لوگو دکتر پرند عسگری
Search
Close this search box.
لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یکی از روشهای رایج و کاربردی عمل لابیاپلاستی است که این روزها رواج زیادی پیدا کرده است. این جراحی در مقایسه با دیگر روشها از عوارض کمتری برخوردار بوده و در عوض نتیجه گیری بهتری نیز دارد، به همین دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در ادامه به هر آنچه که باید در مورد لابیاپلاستی با لیزر بدانید می پردازیم :

عمل لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

عمل لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

لابیاپلاستی با لیزر (به انگلیسی Labiaplasty with laser)  یک روش جراحی زیبایی است که به منظور تغییر شکل یا اصلاح لبهای بزرگ خارجی واژن (لابیا ماژورا) و لبهای کوچک داخلی (لابیا مینور) اجرا می‌شود. این روش جدید، از تکنولوژی لیزر به عنوان ابزار اصلی برای انجام عمل بهره می‌برد.

این روش از لیزر با دقت بالا دقیق برای برداشتن بافت اضافی لابیا یا کاهش اندازه کلاهک کلیتورال استفاده می‌کند که منجر به بهبود ظاهر زیبایی لابیا و دستگاه تناسلی زنان می‌شود.

مزایای جراحی لابیاپلاستی با لیزر

از مزیتهای لابیاپلاستی با لیزر  می توانیم به این موارد اشاره کنیم : 

 • دقت بالا: استفاده از لیزر باعث دقت بالا در اصلاح شکل لبهای زنانه می‌شود.
 • کاهش خطرات: استفاده از لیزر باعث کاهش خطر عفونت‌ها و خونریزی‌ها می‌شود.
 • نقاهت کوتاه: روش لیزر به طور کلی مدت زمان بهبودی را کاهش می‌دهد و به زنان این امکان را می‌دهد که به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.
 • حفظ طبیعت: لابیاپلاستی با لیزر به طور طبیعی شکل لبهای زنانه را بهبود می‌بخشد.

لابیاپلاستی با لیزر یک راه حل مدرن و موثر برای زنانی است که به دنبال اصلاح شکل لبهای واژن هستند. این روش با ارائه مزایا و راحتی‌های بسیار، به زنان امکان می‌دهد با اعتماد به نفس بیشتری به زندگی خود ادامه ده

لابیاپلاستی با لیزر در مقابل لابیاپلاستی سنتی

هر دوی این روشهای لابیاپلاستی به منظور کوچک کردن لب های واژن انجام میشود، در روش سنتی با استفاده از تیغ جراحی این درمان را انجام می دهند، و در لیزر برش بافت با استفاده از نور لیزر انجام می‌شود.

استفاده از لیزر برای برداشتن بافت اضافی لب ها خطر خونریزی حین و بعد از عمل را کاهش می‌دهد. زیرا پرتو لیزر به طور همزمان بافت لابیا را بریده و رگ های خونی کوچک را منعقد می کند. لابیاپلاستی با لیزر نه تنها باعث بهبود سریعتر زخم می شود، بلکه اسکار های کمتری را در مقایسه با لابیاپلاستی به روش سنتی به جای می‌گذارد.

در ضمن استفاده از لیزر برای برداشتن بافت، به حفظ عملکرد دستگاه تناسلی خارجی کمک کرده، بنابراین به کاهش خطر کلی این عمل کمک می کند.

چگونه برای لابیاپلاستی با لیزر آماده شویم؟

مراحل انجام این درمان به این ترتیب است: 

 • مشاوره: در این مرحله، پزشک با بیان جزئیات روند عمل و نتایج ممکن، را به بیمار توضیح می‌دهد.
 • آماده‌سازی: قبل از عمل، بیمار باید آمادگی لازم را داشته باشد و دستورات پزشک را دنبال کند.
 • انجام عمل: پزشک با استفاده از لیزر، تغییرات مورد نظر را در لبهای زنانه اعمال می‌کند.
 • بهبودی: پس از انجام عمل، فرآیند بهبودی آغاز می‌شود، جراحی با لیزر در مقایسه با دیگر روشها مدت زمان بهبودی کمتری دارد.

هنگامی که  برای مشاوره مراجعه می کنید، جراح تاریخچه پزشکی از جمله داروهایی که مصرف می‌کنید، مثل مکمل های گیاهی را بررسی می‌کند. در مواردی لازم است مصرف برخی داروها از جمله آسپرین که خطر خونریزی را افزایش میدهند، برای مدتی قطع کنید.

سیگار کشیدن باید حداقل چهار هفته قبل از عمل قطع شود و حداقل تا دو هفته بعد از عمل از مصرف سیگار خودداری شود. نیکوتین می‌تواند باعث اختلال در گردش خون در بافت‌های در حال بهبودی شود و منجر به تاخیر در بهبودی شود. مصرف الکل نیز باید حداقل دو هفته قبل از عمل کاهش یابد. برای بهبودی سریع، مهم است که هم قبل و هم بعد ازعمل بدن را هیدراته نگه دارید. بعد از عمل باید تا 24 ساعت تحت نظر باشید و داروهای تجویزی را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

مراحل لابیاپلاستی با لیزر 

لابیاپلاستی با لیزر معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود، به این معنی که می‌توانید بعد از عمل در همان روز به خانه بروید. این روش بسته به میزان اصلاح جراحی مورد نیاز بین 1 تا 3 ساعت زمان می‌برد. 

پزشک ابتدا ناحیه ای که قرار است، جدا شود را معین میکند، سپس به لب ها بی حس کننده موضعی حاوی آدرنالین تزریق می شود تا خونریزی در حین یا بعد از عمل به حداقل برسد. سپس پزشک از یک لیزر دقیق و ظریف برای برش و تشریح بافت اضافی لب ها استفاده می کند. مزیت بزرگ استفاده از لیزر برای کاهش لابیا کاهش قابل توجه خونریزی است که در طول عمل با آن مواجه می شوید. بعد از جراحی، زخم ها با بخیه های قابل جذب می بندد.

بهبودی بعد از لابیاپلاستی با لیزر چقدر طول می کشد؟

در مقایسه با لابیاپلاستی سنتی به دلیل کبودی و تورم کمتر، مدت زمان بهبود معمولاً سریع‌تر است.

خطرات احتمالی لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

مانند هر نوع  جراحی دیگری، لابیاپلاستی با لیزر هم شامل خطرات خاصی است که می توان با پیروی از دستورالعمل های قبل و بعد از عمل جراح آن را به حداقل رساند. در موارد بسیار نادر، بیماران ممکن است به بی حس کننده موضعی حساسیت داشته باشند. تورم لابیاپلاستی ممکن است بعد از عمل رخ دهد، اگرچه این تورم اغلب پس از لابیاپلاستی با لیزر به دلیل کاهش میزان خونریزی در طول عمل بسیار کمتر است.

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

از آنجایی که هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر به عوامل متعددی بستگی دارد، بنابراین نمیتوان قیمت و هزینه مشخصی را تعیین کرد. از عوامل اثر گذار در تعیین هزینه این جراحی می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم :

 • شکل فرم و ضخامت لابیاها
 • هزینه آزمایشات قبل از جراحی
 • دستمزد جراح
 • نوع لیزر
 • کلینیک و بیمارستانی که جراحی در آن انجام میشود.
 • شهری که جراحی را انجام می‌دهید

سوالات متداول عمل لابیاپلاستی با لیزر

آیا لابیاپلاستی با لیزر درد دارد؟

قبل از عمل بیحسی موضعی تزریق میشوذ، بنابراین در طول عمل بیمار احساس درد نداشته و بعد از عمل درد خفیف و قابل کنترل احساس میشود. که با مسکن قابل رفع است.

زمان بهبودی لابیاپلاستی با لیزر چقدر است؟

زمان بهبودی پس از جراحی لیزر بسیار سریعتر است و خطر مشکلات یا عوارض در مقایسه با روش جراحی بسیار کمتر است. معمولا در عرض 2-4 هفته بهبودی نسبی صورت گرفته و بعد از 6 هفته می توانید رابطه جنسی و ورزش را از سر بگیرید.

آیا لابیاپلاستی با لیزر به اعصاب آسیب می رساند؟

لابیاپلاستی با لیزر با خطرات و عوارض جزئی همراه است. خونریزی، عفونت، عدم تقارن، زخم و آسیب عصبی ممکن است رخ دهد . با این حال، هنگامی که زنان یک جراح پلاستیک با تجربه را انتخاب می کنند، این عوارض به ندرت رخ می دهد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *