لوگو دکتر پرند عسگری
Search
Close this search box.
بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری

بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری

بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادرار برای اکثر بیماران از اهمیت زیادی برخوردار است. بی اختیاری ادرار مشکلی است که افراد زیادی را درگیر کرده و قسمت اعظمی از زندگی آنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بیماری دلایل زیادی دارد، اما اکثر اوقات ژنتیکی یا عصبی است. افراد برای درمان این مشکل به دنبال بهترین پزشک هستند، زیرا درمان آن کمی دشوار خواهد بود. از ویژگی‌های بهترین پزشک برای درمان بی اختیاری ادرار می‌توان به میزان تجربه و تخصص در این زمینه اشاره کرد.

بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری

دگتر بی اختیاری ادراری

بی اختیاری ادرار یکی از مشکلات جدی است که هم در زنان و هم در مردان به وجود می‌آید. از آن جای که این مشکل تمامی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، باید بلافاصله تحت درمان قرار بگیرد. به همین دلیل، یافتن بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری بسیار ضروری است. بهترین پزشک می‌تواند با دریافت شرح حال بیمار و بررسی وضعیت او بهترین روش درمانی را تشخیص دهد. از آن جایی که روش‌های درمانی مختلفی برای این مشکل وجود دارند، پس برای همه افراد یک روش درمانی پاسخگو نیست.

🔗بیشتر بخوانید : بی اختیاری ادرار اضطراری

بهترین پزشک باید در ابتدا با معاینه بیمار و دریافت سوابق بیماری او، از روش‌های پزشکی برای بررسی دقیق دستگاه ادراری استفاده کرده و سپس با تشخیص صحیح نسبت به انتخاب روش درمانی اقدام کند. بی اختیاری ادرار بلافاصله قابل درمان نیست. پس یک پزشک حرفه ای به بیمار اطلاع می‌دهد که برای دریافت نتیجه از درمان باید صبور باشد.

برای درمان بی اختیاری ادراری به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان این مشکل بهتر است ویژگی‌هایی را در پزشک در نظر بگیرید که به شرح زیر هستند:

 • داشتن دانش کافی : بسیاری از پزشکان در وهله اول نمی‌توانند علت دقیق بی اختیاری ادرار را تشخیص دهند و بلافاصله به سراغ درمان می‌روند. در نتیجه، پس از مدت زمان طولانی نمی‌توانند نتیجه مطلوب را دریافت کنند. اما بهترین پزشک می‌تواند در ابتدا با بررسی دقیق بدن بیمار علت اصلی این مشکل را کند. سپس نسبت به انتخاب روش صحیح درمان اقدام کند. برخی روش‌ها در درمان بی اختیاری ادرار امروزه منسوخ شده اند و بهترین پزشک باید از دانش روز آگاهی داشته باشد.
 • تجربه کافی : پزشکان متخصص زیادی هستند که در زمینه درمان بی اختیاری ادرار فعالیت می‌کنند، اما همه آن‌ها از تجربه کافی برخوردار نیستند. بهتر است به دنبال پزشکی باشید که تجربه درمان کیس‌های زیادی داشته و همگی آن‌ها موفق بوده اند. بدین ترتیب می‌توانید بدون نگرانی و اتلاف وقت به این پزشک مراجعه کرده و نتیجه دلخواه را دریافت کنید.
 • توانایی در آموزش بیمار : بله ممکن است تعجب کنید، اما بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری باید بتواند علاوه بر روش‌های پزشکی از نظر روانشناسی نیز به بیمار کمک کند. بسیاری از افراد دلایل عصبی برای بی اختیاری ادرار دارند که به سادگی برطرف نمی‌شود. یک پزشک خوب با هوش بالا می‌تواند نکات آموزشی و ترفندهایی را به بیمار بیاموزد تا بتواند ادرار خود را کنترل کند. این نکات شامل روش تخلیه ادرار، روش کنترل انقباضات مثانه و ورزش‌های مختلف می‌شوند.

برای درمان بی اختیاری ادراری به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان بی‌اختیاری ادراری، می‌توانید به یکی از پزشکان زیر مراجعه کنید:

 • اورولوژیست (متخصص ارولوژی): اورولوژیست‌ها متخصصانی هستند که در زمینه بیماری‌ها و مشکلات دستگاه ادراری (کلیه‌ها، مثانه، مجاری ادراری) و سیستم تناسلی مردان تخصص دارند. آنها می‌توانند مشکلات بی‌اختیاری ادراری را تشخیص داده و درمان کنند.پ
 • گانکولوژیست (متخصص زنان و زایمان) :  اگر بی‌اختیاری ادراری به دلیل مشکلات زنان مانند افتادگی اندام‌های لگنی باشد، یک گاینکولوژیست می‌تواند به تشخیص و درمان کمک کند. برخی از گاینکولوژیست‌ها در زمینه اروگاینکولوژی تخصص دارند و به‌طور خاص مشکلات ادراری زنان را درمان می‌کنند.
 • متخصص طب فیزیکی و توانبخشی: این متخصصان می‌توانند به تقویت عضلات لگنی کمک کنند و درمان‌های غیرجراحی مانند تمرینات کگل و بیوفیدبک را ارائه دهند.
 • پزشک خانوادگی یا پزشک عمومی: پزشکان عمومی یا خانوادگی می‌توانند اولین قدم در ارزیابی و درمان بی‌اختیاری ادراری باشند. آنها می‌توانند شما را به متخصص مناسب ارجاع دهند.
 • متخصص داخلی: برخی از متخصصان داخلی ممکن است تجربه و دانش لازم برای درمان بی‌اختیاری ادراری را داشته باشند و می‌توانند شما را راهنمایی کنند یا به متخصص مناسب ارجاع دهند.

اگر با بی‌اختیاری ادراری روبرو هستید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا او بتواند شما را به متخصص مناسب ارجاع دهد و درمان مناسب را آغاز کنید.

دکتر پرند عسگری یکی از بهترین متخصصانی است که به صورت حرفه ای در زمینه درمان بی اختیاری بانوان خدمات ارائه میدهد و راهکارهای مختلفی را برای درمان این بیماری ارائه داده است.

چگونه بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری  را انتخاب کنیم؟

برای یافتن بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری روش‌های مختلفی وجود دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • جست و جو در اینترنت : امروزه بهترین روش برای یافتن پزشکان از طریق اینترنت است و می‌توانید اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کنید. پزشکان معمولا پروفایل‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارند که می‌توانید فعالیت آن‌ها را زیر نظر بگیرید. پزشکانی که از تجربه و دانش بالایی برخوردار باشند. معمولا اطلاعات زیادی در این زمینه دارند و آن‌ها را به اشتراک می‌گذارند. با مشاهده این فعالیت‌ها می‌توانید به راحتی بهترین پزشک را تشخیص دهید.
 • مطالعه نظرات مراجعین : بسیاری از شبکه‌های اجتماعی قابلیت نظردهی و امتیازدهی را دارند. می‌توانید نظرات مراجعین قبلی را بخوانید و بفهمید که از بیماران از کدام پزشک نتیجه مطلوب را دریافت کرده اند. این مورد به شما کمک می‌کند، بدون اتلاف وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.
 • کسب اطلاعات  از اطرافیان : اگر در اطرافیان و آشنایان خود افرادی را دارید که قبلا به بی اختیاری مبتلا بوده و حال درمان شده اند، می‌توانید از آن‌ها سوال کنید. آن‌ها پزشک خود را معرفی می‌کنند و شما با تحقیقات کافی می‌توانید پروسه درمان خود را آغاز کنید.
 • مراجعه به مطب پزشکان : این راه ممکن است وقت گیر باشد، اما معمولاً نتیجه می‌دهد. سعی کنید چند پزشک باسابقه را انتخاب کنید و به مطب آن‌ها مراجعه کنید. سپس از مراجعین درباره میزان مهارت و دانش آن‌ها سوال کنید. بدین شکل می‌توانید صادقانه‌ترین جواب‌ها را دریافت کرده و بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرید. در نهایت پزشکی را انتخاب کنید که موفقیت زیادی در زمینه درمان این مشکل کسب کرده است.

بی اختیاری ادرار مشکلی است که بسیاری از افراد را از دوران کودک درگیر می‌کند. این مشکلات بیشتر زمینه ارثی و عصبی دارند  و خود به خود برطرف نمی‌شوند. به همین دلیل، باید به دنبال بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری برای درمان آن باشید. در این مطلب به بهترین روش‌های یافتن بهترین پزشک اشاره کردیم. برای دریافت نوبت می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول دکتر بی اختیاری ادرار

درمان بی اختیاری ادرار توسط چه پزشکی انجام می‌شود؟

معمولا اورولوژیست‌ها و متخصص زنان می‌توانند در زمینه درمان این بیماری به شما کمک کنند.

آیا می‌توان به صورت خانگی بی اختیاری ادرار را درمان کرد؟

خیر استفاده سرخود از داروها و مکمل‌های گیاهی ممکن است مشکل شما را بدتر کند. پس باید به پزشک مراجعه کنید.

بهترین دکتر برای درمان بی اختیاری ادراری از چه روش‌هایی برای درمان استفاده می‌کند؟

بدن هر فرد و علت ابتلا او منحصر به فرد است و پزشک برای هر بیمار از یک روش درمانی به خصوص استفاده می‌کند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *